Finnboat

Kotimaisten venelehtien – Kippari, Vene ja Venemestari – jokaisessa numerossa on jo yli viiden vuoden ajan ollut yhdistyksen toimintavaroilla kustannettu yhteinen ”Luotettavat telakka- ja korjaamopalvelut – www.finnboat.fi” ilmoitusruutu luokitelluissa ilmoituksissa. Yhdistyksen johtokunnan 10.2. tekemän päätöksen mukaisesti tätä ilmoittelua oltaisiin valmiit jatkamaan, mutta nykyisen heikon taloudellisen tilanteen vuoksi olisi kohtuullista, että jäsenyrityksetkin suoraan osallistuisivat ilmoituskustannuksiin.

Venelehdiltä saamiemme tarjousten perusteella ilmoitusruutu kaikissa kolmessa venelehdessä loppuvuoden ajan (9 numeroa) maksaisi 50 euroa per yritys, jos kaikki 33 jäsenyritystä ovat ilmoituksessa mukana. Pyydämme ilmoittamaan sähköpostitse info@finnboat.fi mahdollisimman pian ja ehdottomasti 20.3. mennessä, onko yrityksenne halukas olemaan mukana ilmoittelussa sitoutuen maksamaan tuon 50 euron kustannuksen. Ilmoittakaa myös, jos vastauksenne on kielteinen.

Kiitokset yhteistyöstä!

Suomi